Starší žáci U15 -Nadregionální soutěž

2017-03-13 10:35:46
12.03.2017 BC Nový Jičín - BK Krnov U17 55:42 (11:10, 18:25, 40:34)
Sestava:Santarius Ivo 18bodů (trojky: 0, TH: 4/8, fauly: 1), Choma Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Martin Křiva 6bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 3), Sysala Matyáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Štěpán Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Šlosárek Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Tobiášek Josef 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
NJ_V.jpgDo Nového Jičína jsme jeli sice v osmi hráčích, ale Martin byl po dlouhé nemoci nucen často střídat. Proto jsme na hřišti byli ve výškové nevýhodě, kterou domácí často využívali. První vzájemný zápas jsme doma projeli, když jsme nechali soupeře rozstřílet ve druhém poločasu. Prakticky stejná situace se stala i tentokrát. V první půlce jsme velice dobře bránili a dostali pouhých 18 bodů. Ale na druhé straně hřiště jsme byli naprosto jaloví. Spousta střel byla zablokována vysokými hráči soupeře, kde jsme se špatně uvolňovali kolem protihráčů. A z dálky jsme se nebyli schopni trefit vůbec do koše. Takže jsme se spoléhali na Ivoše, který jako jediný rychlostně stačil domácím. Bohužel se zase opakovala situace z prvního zápasu, kdy jsme nezachytili nástup protivníka po poločasové přestávce. Zatímco my jsme byli ještě duchem na lavičce, domácí dali rychle za sebou pár košů, vypíchli nám několik míčů a najednou jsme prohrávali rozdílem pěti bodů (38:33). A úplnou katastrofou z naší strany byl začátek poslední čtvrtiny, kdy jsme ztráceli jeden míč za druhým a nechali dát domácí snadné koše do naší rozhozené obrany. Naše hra se v té chvíli úplně rozpadla, hráči měli hlavy dole a přestali bojovat. Po oddychovém čase jsme změnili obranu a to nám hodně pomohlo. Dali jsme rychle osm bodů po sobě a snížili z 52:34 na 52:42. Ale pak jsme zbytečně zahodili dvě tutové šance z pod koše, kdy jsme byli úplně sami, které ještě mohly zápas zdramatizovat. Velká škoda, protože pak jsme dostali koš po chybě v obraně a Kuba se rozhodl, že to zlomí trojkami. Nedával a proto jsme opět s Jičínem prohráli. Chyběl nám střelec z pole. Domácí ucpali prostor pod košem a my jsme jeli do plných. Dali jsme jen 42 bodů, což je katastrofa. Za obranu v první půlce a posledních pět minut dávám mužstvu pochvalu. A také za to, že jsme dokázali zápas ještě trochu zdramatizovat. Kdybychom ty dvě šance dali, mohlo to vypadat jinak, Ale na to se nehraje. Nedali jsme a soupeř zaslouženě zvítězil. Protože měl mnohem lepší techniku střelby než my a dokázal skórovat zvenku. A na té jsme my vyhořeli...
Příští zápas hrajeme v sobotu 18.3.2017 od 10:00 hodin v Olomouci.