Žáci U14+U15

2016-04-26 19:10:22
26.04.2016 SK Bruntál - Starší minižáci U13 59:83 (17:23, 30:49, 48:70)
Sestava:Čepek Richard 24bodů (trojky: 1, TH: 1/3, fauly: 0), Beeldman Tomáš 22bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Martin Křiva 12bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 2), Štěpán Jan 11bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Kopecký Jan 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Choma Jakub 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Samake Samuel Ibrahim 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Fildán Lukáš 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0)
IMG_20160426_153410 kopie.jpgPrvní ze tří dohrávaných zápasů nás čekal v Bruntále. Ze soupeře jsme měli velkou obavu, protože už je v plné sestavě a o víkendu odehrál (oproti nám) velmi dobré utkání v Havířově. A navíc nám chyběl Ivo, jeden z klíčových hráčů sestavy. Ale na druhé straně jsme mohli počítat s uzdraveným Tomem. Opět jsme zvolili kombinovanou obranu, kdy si nejlepšího hráče soupeře Marka vzal na starost Tom. A kupodivu mu to šlo velmi dobře, protože výškově na tom byli podobně. Ale zatímco Tom se kromě obrany zapojil významně do útoku, Markovy body domácím hodně chyběly. Protivník na nás vyrukoval s vysunutou obranou, kdy jsme sice někdy dávali snadné koše, ale naopak jsme ztráceli spoustu míčů v nepřesné rozehrávce. Kdybychom tuto činnost zlepšili, mohli jsme vyhrávat i vyšším rozdílem. Klíčové byly první tři minuty druhé čtvrtiny, kdy jsme díky protiútokům Ríši a doskokům Martina zvýšili z 23:17 na 35:17. Tento náskok jsme drželi až do konce poločasu. Ale opět jsme prospali začátek druhé půle. Jaksi jsme si mysleli, že se soupeř už položil a nebude dál kousat. Domácí se chytli a z dlouhých přihrávek pod náš koš vytěžili 12 bodů. Po time-outu jsme se vrátili k naší hře a opět jsme zvýšili náskok na rozdíl 20 bodů. Poslední čtvrtinu už jsme nějak dohrávali. Kazili jsme zase přihrávky, čímž jsme umožnili soupeři chodit do útoku proti naší rozhozené obraně. Ale i přesto jsme poslední desetiminutovku vyhráli o koš, i když se nám už tolik nedařilo střelecky. Soustředěný výkon v obraně nám tentokrát přinesl zasloužené dva body navíc i proto, že se do střelecké listiny zapsalo více hráčů než u nás bývá obvyklé.