Muži - OP

2012-12-10 14:30:59
08.12.2012 BK Krnov Muži - BC Nový Jičín A 76:82 (19:12, 38:31, 56:56)
Sestava:Janovský Václav 22bodů (trojky: 0, TH: 8/10, fauly: 3), Velčovský Jan 19bodů (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 3), Stanovský Pavel 9bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 4), Čarnecký Marian 8bodů (trojky: 1, TH: 3/5, fauly: 2), Koudelka Michal 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Ticháček Lukáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Blejchař Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 3), Kopecký Štěpán 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSCN1503 kopie.jpgPo velmi dobré hře a vítězství v minulém kole jsme věřili v úspěšný výsledek i tentokrát. I když Nový Jičín byl určitě kvalitnější soupeř než mladíci v Snakesu. Bohužel nám v tomto zápase chyběli všichni rozehrávači. O tento post se museli postarat křídla Mario Čarnecký s Honzou Velčovským. Největší zátěž to představovalo pro Mariana, který měl spoustu práce s dirigováním naší hry a pak mu chyběly síly pro úspěšné zakončení. Jeho trojkové pokusy nám hodně chyběly. Přitom první poločas jsme měli zcela jasně v naší režii. Docela slušně jsme bránili a v útoku se dokázalo prosadit i více hráčů. Navíc jsme několikrát dali koš zadarmo při dlouhých přihrávkách pod soupeřův koš. Tyto akce zakončovali především mladíci Kopecký s Ticháčkem. A když připočteme body Janovského s Velčovským, byl z toho celkem pohodlný náskok 10 bodů. Tento odstup jsme udržovali až do 25. minuty, kdy P.Stanovský zvyšoval na 46:36. Ale pak se naše hra nějak zadrhla. Přestali jsme se v útoku pohybovat, několikrát jsme nedali celkem dobré šance a místo toho, abychom zabrali naopak v obraně se hráči začali "dohadovat" o tom, kdo co udělal špatně. A od té doby to s námi jelo jen z kopce. Hosté se začali prosazovat nejen z pole, ale dali i nějaké lehké body z nájezdů. A najednou byli v pohodě a vše jim začalo vycházet. Hra našeho týmu byla statická, jen jsme se snažili co nejrychleji zakončit. Bohužel neúspěšně...
Byl to opět jeden z klasických příkladů toho, jak prohrát "vyhraný" zápas. Je to škoda, protože o poločase by na hosty nikdo nic nevsadil. Ale nabídnutou šanci dokázal využít beze zbytku.