Oslavy 65 let košíkové se vydařily

2011-06-06 08:38:29
DSC_0270.JPGV sobotu 4. června 2011 vypukly v tělocvičně TJ Lokomotiva Krnov oslavy 65. výročí založení košíkově ve městě. Už od 13:00 hodin vítali pořadatelé účastníky při prezentaci. A od 14. hodin jsme společně nastupovali na palubovku po jednotlivcýh věkových kategoriích. Poté všechny přivítal předseda BK Petr Opršal a předával slovo jednotlivým hostům. Mohli jsme si tak poslechnout blahopřejné projevy zástupců oddílu BK Benešov, SKS Zyrardów, MÚ v Krnově a SM ČBF. Poté už si vzal slovo nestor krnovské košíkové Zdenek Gaja, který poděkoval všem za účast, připomněl velká jména našeho klubu, která už nejsou mezi námi a naopak představil všechny nynější trenéry, kteří pokračují v dlouholeté tradici košíkové v Krnově. Poté mu zástupci BK blahopřáli k jeho 80.tinám.
Po nástupu se mělo odehrát utkání mezi bývalými hráčkami a hráči, ale bohužel až na vyjímky nikdo neměl zájem. Což ovšem bylo poprvé v celé dlouhé tradici oslav. Máme tedy co napravovat!!! Takže na palubovku vyběhla nejmladší generace hráčů a hráček, aby v modelovém zápase předvedla divákům své herní dovednosti. Mnohem lépe si vedla děvčata, která už mají za sebou sezónu v mistrovských zápasech, kdežto chlapci, kteří byli o rok mladší na své první mistrovská utkání teprve čekají. Ale o výsledek tady nešlo, více zaujala bojovnost a elán s touhou dát koš. Za což byli všichni náležitě odměněni potleskem zaplněné haly.
Vyvrcholením sportovní části oslav byl zápas mezi muži a opavským týmem, který hraje nejvyšší soutěž. Tento zápas vyhráli hosté až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Po zápase proběhla soutěž v trojkách a šestkách. Letošní oslavu jsme zakončili v hudebních klubu Kofola, kde na společenském večeru byl čas na společné vzpomínání, tanec, tombolu i tradiční zpěv klubové hymny.
Děkujeme touto cestou všem zúčastněným že přijeli. Všem sponzorům za ceny do tomboly, klubu Kofola za umožnění důstojného zakončení oslav a pánům Herudkovi a Nálepovi za obrazovou dokumentaci celé akce. A snad se všichni sejdeme za pět let na oslavách kulatých 70-tin.

A na závěr jen krátce statistiky z programu:

BK Krnov - BK Breda Weinstein Opava 55:72 (16:12, 32:25, 44:51)

Sestava : Michal Čarnecký 8, Velčovský 1, Hradečný 7, Opršal Martin 2, Lukáš Jakub 4, Marian Čarnecký 1, Mokráš 2, Janovský 5, Stanovský, Zbyněk Pospíšil 11, Koudelka 7, Kopecký, Cikánek 7

V základní sestavě Krnova se objevili hned dva reprezentanti ČR : Pospíšil a Michal Čarnecký, které doplnili Kuba Lukáš, Janovský a Marian Čarnecký. Hosté nasadili Klečku, Vaňáka, Šiřinu a další dva krnovské odchovance Blažka a Strniska. Náš tým začal zápas velmi dobře a hned v úvodu vedl 11:2. Malý náskok jsme si udržovali i přes častá střídání, protože se dokázal trefit větší počet hráčů. Bohužel nás vyvedlo trochu z rytmu zranění Mariana Čarneckého, který si po doskoku poranil koleno. Ještě první trojka Hradečného hned v první minutě druhé půle nám přinesla desetibodové vedení, ale pak hosté přidali na vyšší obrátky. Období od 23. do 30 minuty vyhráli 20:2 a ukázali tak svou sílu. Poslední čtvrtina tak proběhla v exhibičním rytmu, kdy hosté předvedli řadu efektních akcí zakončených smečí do koše.

Soutěže ve střelbě šestek se túčastnilo 14 hráčů. Ovšem rekordy nepadaly. Vítězem se stal trenér Kovařík s pouhými 6 trestnými hody, druhý byl po rozstřelu Pepa Pospíšil.

Soutěž trojek vyhrál Petr Strnisko, který proměnil 4 z 5 pokusů. Druhý skončil Michal Čarnecký. Soutěžilo 17 hráčů.