Muži - oblastní přebor

2011-01-16 19:17:21
14.01.2011 TJ Gymnázium Hladnov - BK Krnov Muži 81:60 (22:12, 35:25, 64:34)
Sestava:Stanovský Marcel 18bodů (trojky: 0, TH: 2/8, fauly: 2), Cikánek Ondřej 14bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 2), Koudelka Michal 13bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 5), Opršal Ondřej 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 7), Opršal Martin 4bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Velčovský Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Janovský Václav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Trable se sestavou neberou u krnovského mužstva konce. Stejně jako proti domácímu utkání s Frenštátem nastoupilo pouze s osmi hráči, když rozehrávač Martin Opršal nahradil křídelníka Kubu Lukáše, který ve stejném čase hrál za tým Olomouce. Jeho absence byla hodně znát, navíc se přidala velmi špatná střelba a hodně diskutabilní výkon rozhodčích, kteří udělili Krnovu 4 technické chyby a vyloučili Ondru Opršala diskvalifikační chybou. Hosté tahali za kratší konec a tak si výhru v zápase nezasloužili.

TJ Gymnázium Hladnov - BK Krnov 81:60 (22:12, 35:25, 64:34)
Sestava : Opršal O. 5, Opršal M. 4, Velčovský 4, Hradečný, Cikánek 14, Janovský 2, Stanovský 18, Koudelka 13

Fauly: Hladnov 20, Krnov 21, z toho 4 TCH
Trojky : Hladnov 8, Krnov 1
TH: Hladnov 19/10 53%, Krnov 21/11 = 52%

Trenér Janovský měl celkem ulehčenou úlohu v tom, koho pošle v tomto zápase na palubovku v základní pětce. Chyběli opět především dlouzí hráči a tak se hrající trenér přesunul z pozice křídla pod koš. Hosté nastoupili v sestavě : Opršal Ondřej, Opršal Martin, Velčovský, Cikánek a Janovský. Po prvním koši O. Opršala jsme se sice ujali vedení 2:0, ale bylo to tentokrát naposledy. Už v průběhu prvních minut zápasu bylo jasné, že se hosté nepotkali se střeleckou formou. Sice v první desetiminutovce ještě stačili domácí ubránit, ale faul a vzápětí TCH pro Ondru Opršala a následná TCH pro lavičku poznamenala další průběh hry. Hosté museli střídat, pod koš nastoupil Marcel Stanovský a Janovský se přesul zpět na křídlo. Tato sestava, posílená o střelce Koudelku držela se soupeřem krok až do poločasu. Střelecká nemohoucnost Krnova vyvrcholila ve třetí čtvrtině, kdy se hosté prostě netrefili ani z těch nejvyloženějších pozic. Ještě ve 24. minutě byl stav 37:30 pro domácí, ale pak dali hosté jen dva koše ze hry oproti 27 bodům domácích. To už byl mimo hru O.Opršal, který dostal další 2 TCH a vzápětí diskvalifikační faul za „nevhodný komentář k výroku rozhodčích“ Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 26:17, ale o výsledku zápasu už bylo dávno rozhodnuto. V dresu Krnova se vůbec nedařilo J.Velčovskému, který se bohužel vůbec nemohl trefit. Jeho střelecký výpadek sice nahradil Marcel Stanovský, který podal vynikající výkon a s 18 body byl nejlepším střelcem Krnova,svůj standart odehráli Cikánek (14 bodů) a Koudelka (13 bodů), ovšem to bylo na výhru málo. Hostům chyběla agresivita v útoku Kuby Lukáše, který dokáže tým strhnout v klíčových momentech a jeho „tah na koš“ nikdo nedokázal nahradit.
Zápas bude mít navíc dohru u disciplinární komise pro Ondru Opršala, který bude v dalších zápasech týmu hodně chybět.