Muži - SM liga - 1. třída

2023-01-06 15:04:01
03.01.2023 BK Příbor - BK Krnov Muži 71:81 (16:27, 45:39, 56:56)
Sestava:Čarnecký Michal 22bodů (trojky: 2, TH: 8/9, fauly: 0), Chudoba Miroslav 19bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 1), Durišík Jiří 15bodů (trojky: 0, TH: 5/7, fauly: 4), Kortiš Vojtěch 14bodů (trojky: 1, TH: 1/3, fauly: 3), Šesták Matěj 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Matiaško Ján 5bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 3)
Na úvodní zápas roku 2023 jsme museli jet v netradičním úterním termínu, který nám samozřejmě moc nevyhovuje. A tak jsme horko těžko dávali dohromady alespoň šest hráčů, abychom vůbec zápas mohli odehrát. Navíc loni jsme v Příboru obdrželi spoustu trojek s vysokou prohrou, takže nás nečekalo nic dobrého. Ale začali jsme dobře. Základní pětice Michal, Mirek, Vojta, Jano a Ďuri se soupeře nezalekla a po úvodní obdržené trojce nasadila k trháku. Postupně jsme se propracovali až k náskoku 11 bodů, což byl dobrý počin do probíhajícího zápasu. Ovšem druhá čtvrtina nám vůbec nevyšla. Najednou jsme přestali dávat body, zahazovali jsme dobré šance a hlavně jsme nechávali volné střelce domácích. Ti toho využili a 29 body nás zcela rozebrali. O poločasové přestávce jsme měli tedy co řešit. A dohodli jsme se na změnu obrany v zónu. Ta nám pomohla a hned úvodních pět minut jsme vyhráli 9:0 a vedli 48:45. Pak se však hra znovu vyrovnala a také skóre na konci třetí čtvrtiny bylo otevřené pro výhru obou týmů (56:56). V poslední desetiminutovce jsme se vrátili v útoku k naší hře z úvodu zápasu, začalo nám to tam opět padat a díky lepšímu procentu střelby, zlepšené obraně se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce. A to i přesto, že nám chyběla spousta hráčů včetně klíčových Vency a Pecy. Nutno tedy poděkovat všem přítomných hráčům za to, že se uvolnili v tak nezvyklém termínu a pogratulovat jim k zisku dvou bodů, díky kterým máme nyní vyrovnanou bilanci pěti výher i proher.