Junioři U19 - NRL - skupina E

2022-12-04 15:56:41
04.12.2022 TJ Šumperk - BK Krnov U19 57:72 (11:14, 33:40, 46:58)
Sestava:Grigor Jan 28bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 3), Šesták Matěj 11bodů (trojky: 1, TH: 2/3, fauly: 3), Pater Lukáš 10bodů (trojky: 1, TH: 3/3, fauly: 4), Bajtek Václav 8bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 0), Drulák Jakub 6bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 3), Bogáč Petr 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Beneš David 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Vacula Tadeáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Dorazil Viktor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Elavsky Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Vondrák Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Novák Vilém 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
ŠU_V.jpgNa poslední zápas tohoto roku jsme se pečlivě připravovali, protože jsme chtěli zakončit rok výhrou. Navíc jsme tohoto soupeře doma porazili vysokým rozdílem, loni jsme v Šumperku také vyhráli, takže jsme si tak trochu více věřili. Ale výrazným otazníkem byla výhra tohoto týmu nad Novým Jičínem, se kterým my jsme zase hodně prohráli. Na tento zápas jsme dali dohromady konečně 12 hráčů, i když samozřejmě bez zraněného Ondry, jenž je jedním z naších nejlepších střelců. Naštěstí pro nás, domácí nastoupili pouze s osmi hráči, tak jsme měli na lavičce převahu. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně s osobní obranou, i když jsme tady vyhrávali se zónou. Jenže soupeř má ve svém středu velmi dobré střelce a tak jsme je nechtěli nechat rozstřílet. Do konce první čtvrtiny jsme si udržovali mírné vedení, o které jsme však přišli chybami na začátku druhé desetiminutovky. První tři minuty jsme prohráli 10:2 a rázem to bylo 21:16 pro šumperské. Naštěstí pro nás se dostal do své bývalé střelecké formy Rous, který dal 10 bodů po sobě a opět otočil stav v náš prospěch. A od té doby jsme už vedení nepustili, i když jsme dostali zbytečné dvě trojky po zaváhání obránců. V solidní obranné hře jsme pokračovali i ve druhé půli, kde jsme nepustili domácí hráče k volným střelám a sami jsme dokázali své některé šance proměnit. Škoda byla jen trojky v poslední vteřině, kdy se nejlepší střelec domácích trefil z poloviny hřiště. To soupeře nakoplo ke zvýšené aktivitě v obraně, my jsme nebyli dlouho schopni dát koš a tak se protivník dostal na osmibodový rozdíl (53:61). Až v šesté minutě této čtvrtiny jsme konečně dali koš a trochu se uklidnili. Poslední tři minuty už jsme dohrávali tak, abychom zápas dotáhli do vítězného konce. To se nakonec podařilo, domácí jen korigovali opět trojkou na rozdíl 15 bodů.
Další zápasy odvet hrajeme až v lednu, kdy se střetneme s Novým Jičínem a Zlínem.