Muži - SM liga - 1. třída

2022-11-25 22:31:35
25.11.2022 BK Krnov Muži - BK Odry 80:52 (21:14, 44:25, 61:38)
Sestava:Strnisko Petr 35bodů (trojky: 5, TH: 4/4, fauly: 1), Čarnecký Michal 12bodů (trojky: 2, TH: 2/2, fauly: 0), Chudoba Miroslav 9bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 1), Kortiš Vojtěch 8bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Durišík Jiří 7bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 2), Šesták Matěj 5bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 2), Zápalka Tomáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Janovský Václav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1)
Odry D.jpgPo venkovní porážce v Havířově jsme si chtěli spravit chuť na nováčkovi soutěže, týmu Oder. Ten má ve svých řadách řadu hráčů, které známe z jiných oddílů a v nové soutěži odehráli už řadu dobrých zápasů se dvěma výhrami. My jsme nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě, kterou nyní můžeme složit, chyběl jen zraněný Dominik a pivot Želva. Základní pětka Michal, Peca, Mirek, Venca a Jano se dlouho nemohla pořádně střelecky chytit a tak skóre nabíhalo velmi pomalu, v 7. minutě jsme vedli 9:7. Pak se však trefil dvakrát z trojek a z pole Peca a rázem jsme získali vedení 21:14, které ukončilo první čtvrtinu zápasu. V té době se ale stal klíčový okamžik zápasu, kdy došlo ke zranění v podobě vykloubeného prstu rozehrávače Oder Valigury (Nový Jičín) a my jsme dokázali jeho nepřítomnosti využít bodovou šňůrou 14:2 a získat tím rozhodující vedení. Pak za stavu 33:16 nastalo "one man show" Pecy, který dával koše z jakýchkoliv pozic a zcela zrušil naděje hostů na přijatelnější výsledek. Druhá půle už byla taková uvolněnější, hrálo se spíše na efekt, dostali příležitost ostatní hráči lavičky, což se projevilo na menším bodovém přídělu. Ale i tak jsme si udržovali náskok okolo 30 bodů, který jsme udrželi v pohodě až do konce zápasu.
Do konce roku nám zbývá dohrát odložené utkání na Snakesu a pak jedeme na horkou palubovku vedoucího celku soutěže Nového Jičína.