Junioři U19 - NRL - skupina E

2022-10-02 10:06:31
01.10.2022 Strabag Zlín - BK Krnov U19 77:67 (17:22, 47:40, 68:57)
Sestava:Štěpán Ondřej 22bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 4), Vondrák Ondřej 14bodů (trojky: 0, TH: 4/4, fauly: 2), Pater Lukáš 12bodů (trojky: 0, TH: 6/6, fauly: 3), Bajtek Václav 11bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 1), Bogáč Petr 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Novák Vilém 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Dorazil Viktor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Šesták Matěj 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Zlín V.jpgPo velkých komplikacích před tímto samotným zápasem jsme ve Zlíně odehráli poměrně kvalitní a dramatické utkání se šťastný koncem pro domácí. Kvůli výletu gymnasistů a různým nemocem či zraněním jsme trénovali pouze o 4-5 hráčích a i do Zlína jsme dali dohromady pouze osmičku hráčů, protože další hráči odjeli na zájezd se školou do Španělska. A bohužel nám hodně chyběli v závěru zápasu, kdy už mnozí neměli tolik fyzických sil, kolik bychom potřebovali. Projevilo se to hlavně při návratu do obrany, kde jsme v závěru dostali úplně laciné koše. Ale postupně. Začátek zápasu nám vyšel náramně. Základní pětka Luki, Mates, Kony, Ondra a Vašek rozebírala obranu soupeře a po pěkných akcích dokázala skórovat. Takže jsme vedli 14:6, když jsme ale dostali úplně zbytečnou trojku z volné pozice. Náš problém začal o minutu později, kdy už Luki měl na kontě dva fauly a byl střídán. Poté jsme několikrát ztratili míč v rozehrávce a dovolili soupeři se bodově přiblížit. Obrovské problémy nám dělal mohutný pivot, který nás převyšoval fyzickými parametry a přes něj jsme se velmi špatně dostávali do koše. V obraně se s ním pral statečně Vašek, ale přesto nám tento klíčový hráč domácích dal 18 bodů. A hlavně rozdal několik "čepic" a znemožnil nám tak skórovat. Do poločasu zbývaly dvě minuty, kdy za stavu 36:36 jsme se vůbec nedokázali prosadit a tak domácí získali šňůrou 11:0 dosud nejvyšší náskok (47:36), ten jsme jen zmírnili koši Konyho a Čogiho. Naopak začátek druhé půle nám opět vyšel. Zahraný signál zakončil Vašek, což nás nakoplo ke zlepšení naší útočné hry. Bylo to tak, že když nebyl na palubovce onen pivot, soupeře jsme přehrávali, když tam byl bylo to naopak. Bohužel jsme pokazili závěr třetí čtvrtiny, kdy jsme dostali dvě trojky po sobě od hráče, který byl jako jediný schopen tyto střely proměňovat a měli jsme být u něho. K naší cti ale to nebyl konec zápasu. Kluci dávali do hry poslední zbytky sil, ale bohužel Mates i Vilda byli zranění a nemohli hrát naplno. A protože domácí točili 11 hráčů, byli ve značné výhodě. Klíčem k výhře domácích byla situace dvě minuty před koncem, kdy za stavu 70:67 šel sám na koš Luki, ale byl sražen jasným faulem, který však nebyl "domácím" rozhodčím odpískán. Luki skončil otřesen na zemi, byla přerušena hra a došlo k výměně názorů mezi mnou a rozhodčím, který tvrdil, že se ho domácí hráč ani nedotkl. Všichni to viděli, jen on ne. Tady jsme ztratili koncentraci a dostali po špatné obraně koš a vzápětí ihned po chybné rozehrávce další. A bylo po zápase. Škoda, tento zápas jsme mohli při troše štěstí i vyhrát. Ale chyběla nám střelba z pole, nespadla nám ani jedna trojka oproti osmi domácím, což je vlastně ten rozdíl konečného skóre. Za bojovnost kluky musím pochválit, chyběli nám možná nemocní David či Kuba do rotace, abychom měli více sil v závěru.