Muži - SM liga - 1. třída

2022-09-09 22:18:37
09.09.2022 BK Krnov Muži - Basket Opava 2010 88:82 (19:18, 46:41, 67:66)
Sestava:Čarnecký Michal 33bodů (trojky: 7, TH: 6/6, fauly: 0), Strnisko Petr 26bodů (trojky: 5, TH: 7/6, fauly: 3), Kortiš Vojtěch 9bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Chudoba Miroslav 8bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Kalisz Mikoláš 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Janovský Václav 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Klíma Richard 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Durišík Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Šesták Matěj 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Rumian Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Opava D.jpgHned v prvním zápase letošní mistrovské sezóny nám los přiřadil velmi nebezpečného soupeře v podobě Opavy 2010, jehož někteří hráči ještě v minulé sezóně hráli 1. ligu. Ale i náš tým značně posílil na pozicích rozehrávače a křídla, když se právě s Opavy 2010 vrátili Michal Čarnecký a Petr Strnisko. Hráli tedy proti svým bývalým spoluhráčům.
Zápas jsem rozjížděli v menší sestavě, protože nám hodně chybí klasičtí pivoti. Kromě nestárnoucího Vency máme v záloze už jen Jana, který ale ze služebních důvodů v tomto zápase chyběl. Na začátku nám poměrně dlouho trvalo, než jsme se prosadili střelecky, ale to víceméně platilo pro oba týmy. Bylo vidět, že je teprve začátek sezóny a hráči ještě nejsou rozehraní. Úspěšnější byli hosté, kteří nám dali tři trojky po sobě a vedli 12:4 v 5. minutě první čtvrtiny. K bodům nám pomohl Miki a hlavně Peca, který v závěru čtvrtiny dal dvě trojky a ukázal soupeři, že s námi musí počítat, i když se Michalovi střelecky nedařilo. Naši hru jsme zlepšili ještě v průběhu druhé desetiminutovky, kdy se do proměňování šancí zapojilo více hráčů. Do kolonky našeho skóre se zapojili Míra, Venca, Vojta i znovu Miki, takže jsme se ujali vedení 35:26, to běžela 17. minuta. Ale bohužel závěr poločasu nám nevyšel a hosté třemi trojkami korigovali skóre na 46:41. Po přestávce jsme nastoupili už bez Vency, který měl už 4 osobní chyby a bylo to znát hlavně na doskoku. Sice jsme po akcích Vojty, Michala a Pecy zvýšili na 55:43, ale pak jsme si vybrali hodně dlouhý střelecký výpadek, kdy nám hosté tři minuty nedovolili skórovat a sami měli šňůru 14:0. Rázem jsme prohrávali 55:57. Ale zkušenosti našich lídrů Michala a Pecy nám nedovolili panikařit, ale naopak těžit z jejich zkušeností. V této pro nás nejtěžší době nás podržel Michal šestkami i trojkami, které pro nás znamenaly nejtěsnější vedení o bod na konci třetí části hry. Konec zápasu byl tedy naprosto otevřený, hosté sice měli sice širší lavičku, ale my zase větší vůli po výhře. Začátek poslední desetiminutovky nám vůbec nevyšel. Hosté ji otevřeli trojkou a dvěma proměněnými trestnými hody, ale na ně odpověděli Peca s Michalem. Za stavu 76:76 proměnil Michal těžkou trojku a vzápětí Míra s Vojtou vytěžili z minima maximum, když do konce limitu útoku nám zbývaly tři vteřiny. Hosté sice odpověděli další trojkou, ale závěr patřili už jen našim hráčům. Výhra nad takto silným soupeřem potěší, ale měli bychom rozložit naši střeleckou potenci na více hráčů. Takto se soupeři zaměřují na naše opory a ty pak musí o to více pracovat na uvolnění do střeleckých pozic.
Další zápas bychom měli hrát na půdě Karviné B.