Junioři U19 - NRL

2019-01-05 17:20:09
05.01.2019 BK Krnov U19 - TJ Sokol Karviná 60:57 (13:11, 28:33, 43:43)
Sestava:Suchánek Michal 23bodů (trojky: 2, TH: 3/3, fauly: 3), Santarius Ivo 15bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Čepek Richard 8bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 4), Sukup Petr 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Šlosárek Filip 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Choma Jakub 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Sysala Matyáš 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zifčák Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Štěpán Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
KA1 D.jpgPo dlouhé přestávce, kdy jsme trénovali opravdu málo a před tímto zápasem jsme měli vlastně pouze jeden společný trénink, jsme nastoupili do další fáze Nadregionální ligy juniorů střetnutím s nepříjemnou Karvinou. V posledním zápase v Karviné jsme jednoznačně soupeře přehráli, ale zápasová přestávka se na nás hodně podepsala. Hráli jsme jakoby bez zájmu, bez nasazení, bez pohybu se špatnou obranou a slabým útokem. Naštěstí i soupeř na tom nebyl o nic lépe a tak se odehrával vyrovnaný zápas od počátku do konce, kdy se obě družstva neustále střídala ve vedení. Když jsme se konečně dokázali utrhnout na pár bodů, nechali jsme si dát jednoduché koše včetně absolutně volných trojek. Ve třetí čtvrtině jsme už prohrávali 30:40 a vypadalo to s námi špatně, protože jsme hráli příliš staticky, bez rychlého protiútoku, jen do plné obrany. A zatímco my jsme se na každý koš hodně nadřeli, dávali jsme soupeři statickou obranou příležitosti ke skórování. Naštěstí jsme po oddechovém čase trochu přitvrdili v obraně, kde jsme získali pár míčů a do konce třetiny jsme dokázali vyrovnat. To pozvedlo trochu morálku týmu a zvedli jsme se i v herních činnostech. Ovšem za stavu 49:45 jsme si nechali dát tři trojky po sobě a tak hosté opět vedli 50:54. Naštěstí nám zbývalo ještě pět minut do konce. Opět jsme zmobilizovali síly, zrychlili jsme přechod do útoku a střeleckou šňůrou 9:0 jsme konečně zlomili odpor soupeře. Vedení 59:54 jsme už takticky udržovali v poslední minutě a půl, kdy jsme nedovolili soupeři dát koš. Ten jen snižoval ze šestek.
Tento zápas byl z naší strany herně velmi špatný, ale nakonec jsme ho vyloženě ubojovali. Ale musíme se zlepšit, protože nás čeká zájezd do Brna, kde bychom chtěli oba zápasy se SAM a Břeclaví vyhrát.