Muži 2.liga Play-Off

2018-03-26 09:31:35
24.03.2018 VSK VŠB Ostrava - BK Krnov Muži 87:90 (27:25, 47:56, 61:80)
Sestava:Blažek Jakub 34bodů (trojky: 2, TH: 10/10, fauly: 4), Čarnecký Michal 25bodů (trojky: 3, TH: 6/9, fauly: 3), Strnisko Petr 16bodů (trojky: 1, TH: 7/10, fauly: 1), Kukla Ondřej 7bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 2), Janovský Václav 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 3bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 4), Janoš Dominik 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Martikán Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Velčovský Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5)
VŠB V.jpgPo zisku druhého místa nás měl čekat přijatelný soupeř v podobě vysokoškolského klubu z VŠB, který obsadil sedmé místo v tabulce. Ale domácí vzali vyřazovací část hodně prestižně a značně se posílili. Na postu rozehrávače se objevil bývalý hráč Opavy Jan Lyčka, který byl po zápase nejlepším střelcem domácích s 28 body.
Do zápasu jsme v nových dresech od sponzora ELFE vletěli trojkami Kuby a Čardy a navíc dalším košem s faulem Kuby. A tak si domácí hned ve druhé minutě brali oddechový čas. Ten jim viditelně pomohl a pěti trojkami dokázali otočit skóre na svou stranu, protože my jsme pouze skórovali z pod koše. I druhou čtvrtinu jsme začali aktivně a postupně získávali malinký náskok. Byli jsme aktivní do koše, kde si domácí pomáhali fauly. Ale naštěstí pro nás jsme šestky proměňovali. A když v závěru první půle dali trojky Peca s Michalem, náš náskok se rozrostl až na 9 bodů. O naší střelecké chuti svědčí i 56 bodů na našem kontě. A ve výborné hře jsme pokračovali i po poločasové přestávce. Naše hra vše na Kubu měla úspěch a tak náš náskok narostl až na 19 bodů. To už bylo před poslední čtvrtinou nadějné. A naše naděje na vysoký náskok, který by nám dal klid do odvety, jsme drželi až do 34. minuty. V této chvíli jsme vedli 85:67 a měli jsme dovést zápas v klidu do úspěšného konce. Ale domácí se nevzdali a začali tvrdě bránit naši rozehrávku, místy až za hranicí pravidel. Ale hráli to, co jim rozhodčí dovolili. Najednou jsme se dostali do problémů. Několikrát jsme ztratili míč, pak jsme nedotáhli slibné akce z pod koše a výsledkem byl stav 85:82 pro nás. A tady nás povzbudila trojka Michala a koš Pecy. Ovšem závěr byl opět v režii domácích, když v posledním útoku dal Lyčka šťastnou trojku přes bránící naše hráče metr za trojkou o desku. Z Ostravy jsme si tak sice odvezli výhru, ale tříbodový polštář pro odvetu nebyl vzhledem k vývoji zápasu uspokojivý.