Muži - 2.liga

2018-02-11 19:45:51
11.02.2018 BK Krnov Muži - BK Hladnov Ostrava 98:85 (22:20, 42:43, 67:70)
Sestava:Blažek Jakub 31bodů (trojky: 2, TH: 5/6, fauly: 1), Strnisko Petr 31bodů (trojky: 5, TH: 6/9, fauly: 4), Čarnecký Michal 15bodů (trojky: 0, TH: 3/3, fauly: 0), Velčovský Jan 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Janoš Dominik 6bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 0), Janovský Václav 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Durišík Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Martikán Petr 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Hladnov1.jpgV neděli odpoledne nás čekal další velmi nepříjemný soupeř v podobě Hladnova. U nich jsme sice vyhráli, ale naopak na domácí palubovce v Českém poháru jsme utržili prozatím jedinou domácí porážku. Takže jsme to měli 1/1. Hned od začátku bylo jasné, že musíme udržet soupeřovy střelce z dálky, protože jsou to opravdu ostrostřelci. A to se v zápase potvrdilo. Nejprve jsme se rychle ujali vedení 9:0, ale soupeř rychle dvěma trojkami a košem snížil. Od té doby bylo utkání až do poločasu naprosto vyrovnané. My jsme bodovali přes Kubu či Pecu, hosté přes trojky či střelbou z dlouhých dvojek. Ale vůbec nám nevyšel vstup do druhé půle. Hráli jsme vlažně v obraně, nechali jsme se i přeskákat pod koši, ale hlavně hosté těžili téměř ze 100% střelby. Co zvedli to dali a tak v 27. minutě vedli 64:53. Tady to s námi nevypadalo vůbec dobře. Ale v nejhorším momentu nám pomohli ti nejzkušenější. Michal našel přihrávkou Pecu a ten skóroval, vzápětí přidal Kuba dvě trojky a při trojce byl faulován Michal a šestky proměnil. Takže jsme stáhli náskok hostů na pouhé tři body. A vyšel nám i nástup do poslední desetiminutovky. Tady přidal Peca trojku a Velča tři koše, čímž jsme konečně vedli. A když Peca přidal další trojku s faulem, bylo to 82:73. Hosté sice další trojkou snížili, ale další minuty byly už zcela pod naší režií. Jen jsme polevili v závěru, kdy hosté pěti body snížili na přijatelný rozdíl.
Byl to velmi tvrdý zápas se soupeřem, který nám moc nesedí. Ale i když to s námi nevypadalo růžově, nevzdali jsme to. A to se na týmu cení. Škoda jen, že nevyšel poslední signál na Sirku, který mohl dát stovku v poslední vteřině, ovšem hosté naši rozehrávku zachytili. Těmito dvěma výhrami jsme potvrdili domácí neporazitelnost. Další zápas hrajeme v za 14 dnů v neděli v Karviné.