Muži - 2.liga

2018-02-11 12:50:45
10.02.2018 BK Krnov Muži - VSK VŠB Ostrava 81:70 (25:8, 47:27, 65:45)
Sestava:Blažek Jakub 24bodů (trojky: 1, TH: 5/5, fauly: 1), Strnisko Petr 23bodů (trojky: 5, TH: 2/2, fauly: 3), Čarnecký Michal 16bodů (trojky: 3, TH: 3/4, fauly: 0), Vidlička Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 3), Janovský Václav 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 4), Martikán Petr 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Velčovský Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Janoš Dominik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
VŠB D.jpgPo delší době jsme mohli odehrát zápas na "domácí" palubovce, kde jsme chtěli odčinit porážky z Lipníku a Brna. A samozřejmě polepšit si výhrou v tabulce, kde jsme měli neustále klesající tendenci. Ovšem proti nám se postavil tým, který dlouhou dobu vedl naši skupinu a kde jsme opravdu dostali pořádnou nakládačku. Ale tentokrát jsme nastoupili v jiné sestavě, ve které chyběl pouze Ondra Kukla či Kuťa. Naopak hosté přišli o několik hráčů, kteří přestoupili do jiných klubů. Takže se síly vyrovnaly. Zápas jsme začali se základní pětkou Michal, Peca, Čoko, Kuba a Venca. Ta se do soupeře zakousla a nedovolila mu téměř skórovat. My jsme dali na úvod dvě trojky (Peca a Kuba), šestky přidal Venca a vedení 8:0 nás dostalo do pohody. Soupeř dal první body až v 5. minutě první čtvrtiny, což svědčí o dobré obraně našeho celku. Ve druhé čtvrtině se už hra vyrovnala, ale my jsme si neustále hlídali dvacetibodové vedení. Náš výkon gradoval ve třetí čtvrtině, kdy jsme dokázali vysokoškolákům utéci až na rozdíl 61:32. Pak však došlo ke střídání a naše hra najednou upadla. Povolili jsme soupeři dát několik trojek, sami jsme se nedostali do kloudného a úspěšného zakončení. Za stavu 70:60 se na hřiště dostala opět základní pětka, ale hosté už byli rozjetí. Postupně se dostali až na rozdíl 4 bodů (72:68), ale pak dali šestky Peca s Velčou, což nás dostalo opět do klidnějších vod. Zápas ukončili trojkou Michal a košem Kuba. Ovšem z jasného vedení jsme udělali dramatický "zápas pro diváky". Naštěstí se ho podařilo dovést do úspěšného konce, ale takové polevení ve hře by se nám nemuselo příště vyplatit.